על טיפול השתלת שיער

התקרחות היא תופעה ידועה בקרב גברים. על פי הסטטיסטיקה כחמישים אחוז מבני המין החזק מתקרחים בשלב זה או אחר של חייהם. זה מתחיל בתסמינים של הדלדלות שיער בחלק העליון של הראש הגורמת ליצירת מפרצים. עם הזמן הקרחת מתפשטת לשאר האיזורים.

קיימות מספר דרכים לטפל בתופעה כשהיעילה ביותר, לדעת מומחים, היא השתלת שיער. מדובר בטיפול חד פעמי שאמור להחזיק מעמד במשך שנים רבות אם הוא מבוצע כהלכה.

ולמרות זאת, לא לכולם מתאימה השתלת שיער. המנתחים הפלסטיים המתמחים בענף מעריכים שרק שישים אחוז מהמתקרחים יכולים להתאים לטיפול בהשתלה והשאר צריכים להסתפק בפתרונות אחרים המוצעים בשוק.

תהליך כירורגי

כשמדברים על השתלת שיער מתכוונים, בדרך כלל, לזו המתבצעת בתהליך כירורגי על ידי מנתח פלסטי מוסמך. כיום קיימות שתי שיטות עיקריות הנפוצות בשוק: השתלת יחידות זקיק ושיטת FUE ההבדל בין השתיים טמון בגודל השתלים, בדרך שבה נלקח שיער מעורפו של המטופל ומושתל בפדחתו ומספר הטיפולים הדרושים לאחר ההשתלה.

במהלך הטיפול, המתבצע בהרדמה מקומית, מעביר הרופא המטפל שיער טבעי שעדיין נמצא באחורי ראש המטופל, לאזורים הקרחים.  השיער המושתל אמור לצמוח באורח טבעי לאחר מכן ולהחזיק מעמד שנים רבות ואפילו לאורך כל חיי המטופל.

למרות שיעור ההצלחה הגבוה של ההשתלות המבוצעות בארץ, חשוב לציין כי לא תמיד התוצאות יעמדו בציפיות של המטופל.

למי זה מתאים?

למרות היתרונות הרבים של השתלת שיער לטיפול בהתקרחות, לא כולם יכולים להשתמש בשיטה זו. מנתח פלסטי מקצועי המתמחה בענף זה, עלול לסרב לבצע השתלה באדם שאינו עונה על הקריטריונים. הסיבות לכך הן רבות:

  1. מצבו הרפואי של הפונה אינו מאפשר ביצוע ההשתלה.
  2. הפונה הוא  מתחת לגיל 30. (נשירת שיער ממשיכה בדרך כלל עד הגיל הזה ועקב כך ההשתלה לא תחזיק מעמד).
  3. מחסור בזקיקים. (החלקיקים הקטנים שנלקחים מהשיער הטבעי לצורך השתלתם באזורי ההתקרחות).
  4. נחוץ שיהיה למושתל הפוטנציאלי מספיק שיער בחלקו האחורי של הראש. (משם נוטל המנתח את יחידות הזקיק ושותלם במקומות הקרחים).
  5.  הסובלים מהדלדלות כללית של שיער בכל חלקי הראש אינם יכולים לעבור השתלה.
  6. יש מנתחים פלסטיים הדורשים שהמטופל יהיה בעל עור קרקפת בריא.

 שיער דליל

לא כל הפונים להשתלת שיער הם קרחים ברוב חלקי הראש. אנשים הסובלים משיער מדולדל ומנשירה מוקדמת חלקית, הם הפוטנציאלים ביותר לטיפול בהשתלה ולשיעור הצלחה גבוה.

אלו האחרונים לא יזדקקו, ברוב המקרים, לבצע מספר טיפולים עד גמר ההשתלה. בדרך כלל טיפול אחד יספיק. מאחר ובראשם עדיין נותרה כמות מספקת של שיער, מנתח  פלסטי מיומן ישכיל לסיים את ההשתלה בפעם אחת.

אנשים הסובלים מהתקרחות רבה ברוב חלקי הראש יזדקקו, ברוב המקרים, לשניים או שלושה טיפולים עד שההשתלה תושלם ויתקבל המראה הרצוי.

אולי עיניין אותך לקרוא גם:

חושבים על טיפולי מזותרפיה? רק על ידי קוסמטיקאית רפואית מוסמכת