הסרת קעקועים – האם זה אפשרי?

עם השנים, הפכו קעקועים לאמצעי אופנתי מהשורה הראשונה. כיום, אינספור אנשים, בעיקר צעירים אך ממש לא רק, בוחרים בקעקוע שיעטר אזור מסוים בגופם. אבל, מה קורה כאשר מעוניינים להסיר את הקעקוע?

עד לאחרונה, הדעה הרווחת הייתה כי זוהי משימה (כמעט) בלתי אפשרית, וכזו בעלת תוצאות שאינן מושלמות, בלשון המעטה. כיום, המצב שונה לחלוטין. מאמר זה יסקור את השיטות המרכזיות כיום להסרת קעקועים, וכן יעניק דגשים בדרך לביצוע מוצלח של התהליך.

על הסרת קעקועים

אנשים רבים עשויים להחליט, מסיבה זו או אחרת, על הסרת הקעקוע שלהם. לרוב, יהיה זה שינוי תפיסה של האדם, או אפילו התחושה שהקעקועים כבר חלפו מהאופנה, או לכל הפחות עומדים לצאת ממנה. בהקשר הזה, עומדות מספר אפשרויות עיקריות מול המעוניינים בהסרת הקעקועים, ביניהן:

  • שיוף – הסרת השכבות העליונות של העור, באזור הקעקוע. לאחר מכן, כשהעור יחלים, אמור הקעקוע להיעלם יחד איתו.
  • הסרה כירורגית של הקעקוע – הליך הכולל הרדמה, ותכליתו דומה לשיטה הקודמת. אלא שכאן נדרש ניתוח של ממש, וחיבור העור לאחר מכן.
  • הסרת קעקועים בלייזר – שימוש בקרני לייזר, שתכליתן להביא לפירוק הפיגמנטים של הצבע באזור הקעקוע, ובהמשך להעלמת הצבע שמאפיין את הקעקוע – מידע נוסף כאן 
  • Cover Up – "המרה" של הקעקוע לצורה אחרת.

בשנים האחרונות, הטיפול הפופולארי ביותר להסרה הוא שימוש בקרני לייזר. שיטה זו נחשבת לבעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד (90%), אך תצריך לרוב סדרה של של מספר טיפולים, עם הפסקה של מספר שבועות בין כל טיפול. לפניה להסרת קעקועים בלייזר באתר tattooremoval  המתמחה בנושא זה.

האם נשארות צלקות?

מיתוס חשוב נוסף ביחס להסרת קעקועים נוגע לאותן צלקות, המאפיינות, לכאורה או שלא, את ההליך. בהקשר הזה, ניתן להצביע על שיפור מהותי בשנים האחרונות, בעיקר ביחס לטיפולי הלייזר. כיום, ניתן לבצע את ההסרה עם סימנים מינימליים על העור, וברוב המקרים גם תוצאה מושלמת.

עם זאת, חשוב להדגיש כי משתנים רבים עלולים להפוך את הסרת הקעקוע למורכבת עוד יותר. בעיקר יהיו אלה נתונים הנוגעים לגודלו של הקעקוע, לצבעים אשר מאפיינים אותו ולאיכות החומרים ששימשו ליצירתו. ככלל, צבעים עזים דוגמת אלה הירוקים או הכתומים נחשבים למורכבים להסרה, בעוד שהסרת גווני כחול או שחור פשוטה בכל קנה מידה.

אז איך מתחילים?

גם אם החלטתם כי אתם מעוניינים להסיר את הקעקוע, עדיין נדרשים מכם אי אילו מאמצים. הראשון נוגע, כאמור, לשיטת ההסרה. לכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות משלה, ויש להתחשב בהם טרם הבחירה. בנוסף על כך, אין זה הכרח שכל שיטה אכן תתאים לכל אחד.

גם הגורם המקצועי שיבצע את הטיפול חייב להיכנס לתמונה. במקרה הזה, חשוב לבדוק כי אכן הוא בעל ניסיון רב שנים בהסרת קעקועים בשיטה האמורה, וכן מחזיק בכל האישורים הנדרשים לצורך זה. מומלץ להתייעץ איתו על הדרך הטובה ביותר לבצע את ההליך, בהתבסס על מאפייני הגוף, צורת הקעקוע ורצונות המטופלים.