להתאפר ולשמור על הבריאות

טיפים כיצד להתאפר את יכולה תמיד לקבל מאנשי מקצוע או אפילו מחברות שאת סומכת עליהן, אבל כמעט תמיד הטיפים הללו יתעלמו מהיבט משמעותי מאוד של האיפור – ההיבט הבריאותי. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן:

אל תחלקי את אביזרי האיפור שלך

גם אם את מאוד אוהבת את החברות או קרובות המשפחה שלך, אל תחלקי איתן את תכשירי האיפור שלך. כולנו מכירות את ערבי הבנות האלה שבהן כולן מצטופפות יחד לפני היציאה מול המראה היחידה בבית, ומעבירות מיד ליד את הליפסטיק, האודם או הצללית. אבל דווקא במקרים האלה חשוב לזכור שיחד עם האיפור אנחנו עלולות להעביר אחת לשנייה גם חיידקים וחומרים מזהמים אחרים, שאותם נמרח ישירות על השפתיים שלנו.

אל תכריחי את עצמך

עד שמצאת את המוצר המושלם לאיפור עיניים בשבילך, וגם שילמת עבורו הון לא קטן, את מגלה בפעם הראשונה שאת מנסה אותו בבית שהוא גורם לך לגירוי – אדמומיות בעור, גירודים, עיניים דומעות, זה לא ממש משנה. אל תנסי לשכנע את עצמך שבטח תתרגלי בפעמים הבאות, וזכרי שאפילו המחיר הגבוה ששילמת לא שווה את עלות האשפוז אם תפתחי תגובה אלרגנית למוצר איפור כזה או אחר.

גם לאיפור יש תאריך תפוגה

נשים רבות מתייחסות למוצרי האיפור שלהן כאילו הם בני אלמוות, אבל אפילו מוצרים של אנטי-אייג'ינג מזדקנים, ולכל מוצר איפור או קוסמטיקה יש תאריך תפוגה. אם תשתמשי במוצרים אחרי תאריך התפוגה שלהם את מסתכנת לא רק בכך שהאיפור ידהה וייעלם, אלא בשלל תופעות לוואי נעימות הרבה פחות. גם אם אין תאריך תפוגה על המוצר עצמו, את יכולה להתחיל לחשוד אם את שמה לב שהצבע שלו השתנה, המרקם או הריח. בדיוק כמו במוצרי מזון – עדיף לזרוק מאשר להצטער לאחר מעשה.

שמרי על היגיינה

אין כמעט אישה שלא מצאה את עצמה מורחת איפור בשירותים הציבוריים בעבודה לפני פגישה חשובה או לפחות מתקנת שם איפור לאירועים רגע לפני שחייבים לצאת אליהם. עדיף, כמובן, להימנע מלהשתמש במשטחים מלאי החיידקים והמזוהמים של שירותים ציבוריים, אבל אם ממש אין לך ברירה, לפחות שטפי היטב את הידיים לפני שאת מתחילה במלאכת האיפור, ומרגע שעשית זאת השתדלי לגעת אך ורק במוצרי האיפור שלך ולא בשום דבר אחר בסביבה – ברזים, ידיות, כפתורים או משטחים שעלולים להיות מזוהמים ולזהם גם את עור הפנים שלך.