ישנם סוגים רבים של דיאטה- במה לבחור?

שלושת סוגי התזונה העיקריים הם טבעוניים, צמחוניים ופליאו. תזונה טבעונית מורכבת מירקות, פירות, דגנים, קטניות, אגוזים וזרעים. דיאטות צמחוניות דומות לתזונה טבעונית אך עם הכללת ביצים ומוצרי חלב. דיאטות פליאו מורכבות מירקות, פירות, בשר ודגים.

ישנם סוגים רבים של דיאטה, כל אחד עם מערך היתרונות והחסרונות שלו. הדיאטה הטובה ביותר היא זו המותאמת לצרכים ולאורח החיים שלך.

הדיאטה הקטוגנית: דיאטה זו דורשת לאכול הרבה שומן ורק כמות מתונה של חלבון, כך שהיא לא ברת קיימא בטווח הארוך. זה גם קשה להשיג את כל הקלוריות שאתה צריך כשאתה בדיאטה הזו.

תזונה טבעונית: תזונה טבעונית היא מגבילה מכיוון שהיא אוסרת על כל מוצר מהחי, כולל ביצים ומוצרי חלב, שעלולים להיות קשים לתחזוקה אם אינכם גרים ליד אזור עם מסעדות או חנויות מכולת ידידותיות לטבעונים. דיאטה דלת פחמימות: סוג זה של דיאטה הוכח כמפחית את הסיכון לסוכרת, מחלות לב ושבץ מוחי. עם זאת, זה

חלק זה עוסק בסוגי הדיאטה השונים. ישנן דיאטות רבות ושונות לבחירה, כך שיכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להבין איזה סוג דיאטה יתאים לך ולאורח החיים שלך בצורה הטובה ביותר. דיאטה לירידה במשקל היא חלק חשוב בשמירה על אורח חיים בריא. אבל, זה לא קל לשמור על תזונה בריאה ומשטר פעילות גופנית. זו הסיבה שיש כל כך הרבה מוצרים להרזיה בשוק. במאמר זה, נחקור כמה מהסוגים השונים של דיאטות הרזיה הקיימות וכיצד הן פועלות.

לקבלת ייעוץ והכוונה על סוג דיאטה שאתם צריכים בשביל להוריד במשקל מוזמנים לבקר באתר המרכז לדיאטות להכוונה.

סוגי דיאטות הרזיה:

  • דיאטות אופנתיות: אלו הם פתרונות הרזיה קצרי טווח הכוללים בדרך כלל הגבלת קלוריות אינטנסיבית או צום ולרוב כוללים משטרי פעילות גופנית קיצונית כגון צום מיצים או אימונים בעצימות גבוהה.
  • דיאטות התרסקות: אלו הם פתרונות קצרי טווח הכוללים בדרך כלל הפחתת צריכת הקלוריות ב-500 קלוריות ליום למשך פרק זמן כדי להוריד כמה קילוגרמים מהירים.

תוכנית הרזיה בת קיימא: תוכנית מסוג זה כוללת ביצוע הדרגתי דיאטת הירידה במשקל היא דרך לרדת במשקל על ידי שינוי הרגלי האכילה שלך. זהו סוג של שינוי באורח החיים שעוזר לך להרגיש טוב יותר ולחיות בריא יותר. ישנם סוגים רבים ושונים של דיאטות ולכולן יש את אותה מטרה: לעזור לך לרדת במשקל. ישנן דיאטות שהן מאוד מגבילות ואינן בנות קיימא בטווח הארוך, אך ישנן גם דיאטות שעשויות להיות יותר ניתנות לניהול עבורך. כדאי שתמצאו את המתאימה ביותר לצרכים ולאורח החיים שלכם, בין אם זה דיאטה טבעונית, קטו, ים תיכונית או דלת פחמימות. דיאטות הרזיה פופולריות מכיוון שהן דרך קלה לרדת במשקל. עם זאת, כמות המשקל שניתן לרדת בפרק זמן קצר אינה משמעותית. בנוסף, דיאטות אלו אינן מספקות פתרון בר קיימא לניהול משקל. אם אתה רוצה לרדת במשקל ולשמור עליו, אתה צריך לעשות שינויים באורח החיים שיימשכו לנצח. הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל היא על ידי הפחתת צריכת הקלוריות והעלאת רמת הפעילות הגופנית. זה יביא לאינדקס מסת גוף בריא (BMI). אבל, אם אתה רוצה לרדת יותר מ-20 קילו בשנה, אז אתה צריך להתייעץ עם הרופא או התזונאית לגבי הקפדה על תוכנית דיאטה קפדנית הכוללת הגבלה קלורית וצום לסירוגין.

מה היה לנו עד עכשיו