סוגים שונים של טיפולי פנים

מראה הפנים הוא כרטיס הביקור של כל אדם. לפי מראה פניו ניתן לומר עליו דברים רבים: מה גילו, מצב רוחו, עד כמה השתדל והשקיע בהופעתו ועוד. אנשים רבים, גברים ונשים משקיעים זמן וכסף בשיפור מראה הפנים. אחד האמצעים החשובים ביותר לטיפוח מראה הפנים ובמיוחד עור הפנים הינו טיפול פנים. ישנם סוגים שונים של טיפולים המתאימים לסוגי עור שונים, לגילאים שונים ולמטרות שונות. להלן תובא סקירה בשיתוף אתר האסתטיקה המתמחה במגוון טיפולי פנים ובו נפרט על האפשרויות ומגוון הסוגים של טיפולי פנים ולמי הם מתאימים.

טיפול פנים רגיל או קלאסי לניקוי וטיפוח העור

מטרתו של טיפול זה היא טיפוח של העור, ניקוי העור מלכלוך מצטבר, האצת חידוש תאי העור והענקת ברק ויופי לעור. טיפולים אלה מבוצעים כחלק משגרת טיפוח העור מתוך מטרה לשמור עליו צעיר ורענן, או כהכנת העור לטיפולים מורכבים יותר. טיפולים אלה אינם מיועדים למתן פתרון לבעיות עור מורכבות יותר.

טיפול פנים לעור שמן

עור שמן נוטה להיות מבריק, תכונה הפוגעת באסתטיקה של מראה העור והפנים. כמו כן סוג עור זה נוטה יותר להצטברות של קומדונים (נקודות שחורות) העלולות גם להתפתח לפצעונים. הטיפול בעור זה דורש מומחיות, שכן מצד אחד צריך לצמצם את שומניות העור, אך מצד שני יש להקפיד על הימנעות מייבוש של העור.  לכן בדרך כלל יתחיל טיפול זה באבחון מעמיק של סוג העור, לפני בחירת החומרים המתאימים. הטיפול כולל ניקוי עמוק בעזרת חומרים ייחודיים לטיפול בעור שמן, ניקוי הקומדונים ומריחת חומרים השומרים על לחות העור ומונעים הצטברות של שכבת שומן.

טיפולי אנטי אייג'ינג

עולם הקוסמטיקה מאפשר היום לצמצם את סימני הגיל על עור הפנים, ולשמור עליו רענן ומתוח לאורך זמן, גם בגילאים מתקדמים. ההמלצה היא להתחיל טיפולים אלה עוד לפני שסימני הגיל מתחילים להיראות על עור הפנים. אולם גם בעור שהחל לגלות קמטים ניתן לטפל ולסייע בהחזרת המראה הרענן והזוהר לעור. טיפולים אלה מיועדים לנשים וגברים כאחד. במהלך הטיפול נעשה שימוש בויטמינים ובחומצות אלפא וביתא הידרוקסיות המסייעות במניעת תהליך הזדקנות העור ובשמירה על היותו מוצק ומתוח. חשוב לציין כי הטיפולים אינם עושי פלאים ולא יוכלו להפוך עור בעל קמטים רבים למתוח וצעיר כפי שהיה לפני עשרים שנה. במצבים אלה יש צורך בטיפולים מתקדמים יותר.

טיפול פנים לאקנה

פצעי האקנה או בשמם העממי פצעי בגרות, מופיעים בעיקר אצל בני נוער בגיל ההתבגרות או אצל נשים הסובלות מאקנה הנובע מבעיות הורמונאליות. פצעי אקנה פוגמים במראה העור, וגורמים לעוגמת נפש רבה לסובלים מהם. בעזרת טיפול פנים מיוחד לאקנה ניתן לצמצם את הופעת הפצעים ולמנוע התפשטותם על חלקי עור רחבים יותר. כמו כן הקפדה על טיפולי פנים קבועים מסייעת במניעת התפתחות הפצעים לגדולים ומוגלתיים. טיפולי פנים לאקנה מבוצעים רק על ידי קוסמטיקאיות המוכשרות לנושא. הטיפול כולל ניקוי של העור, ניקוי של הקומדונים אשר מהם מתפתחים פצעי הבגרות, מריחת חומרים אנטיביוטיים המונעים הצטברות והתפתחות של חיידקים שהם האחראים על התפתחות הפצעים, וכן שימוש בחומרים ושיטות המטשטשים את מראה, צבע וסימני הפצעים ומבהירים אותם. טיפולי פנים קבועים לעור פנים הסובל מאקנה מצמצמים את הבעיה ומקנים לעור מראה בריא ואסתטי. בדרך כלל יקבלו המטופלים חומרים לניקוי וטיפול בעור ובפצעים גם בבית בין הטיפולים.

פילינג עמוק לפנים

פילינג עמוק הוא טיפול מורכב יותר מהטיפולים שפורטו עד כה. מטרתו לטפל בעור בעל קמטים ולסייע בהענקת מראה צעיר יותר לעור. הטיפול נעשה בעזרת שיוף השכבה העליונה של תאי העור, וחשיפת שכבת תאים תחתונה, חדשה ורעננה. טיפול זה נעשה על ידי קוסמטיקאית מוסמכת, וישנם טיפולי פילינג מסוימים אשר רק רופא רשאי לבצעם. חשוב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ומנוסה כדי להגיע לתוצאות טובות ולהימנע מנזקים. אתר plastic-surgeon מציע מגוון טיפולי פילינג עמוק.

ישנו מגוון רחב של טיפולי פנים המסייעים בשיפור מראה עור הפנים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

עיבוי שפתיים באופן טבעי ללא ניתוח