הלבנת שיניים אצל רופא שיניים

הידע הרב, האינסופי כמעט, הנגיש לכולנו וההתפתחויות הטכנולוגיות הביאו לכך שאנחנו חיים בעידן של "עשה זאת בעצמך". הקונספט הזה מחלחל גם אל טיפולים אסתטיים שבעבר בוצעו אך ורק מרפאות, על ידי רופא או צוות מוסמך בפיקוח רופא. כך, למשל, ניתן ליהנות מהסרת שיער בלייזר מבלי לצאת מהבית, וישנן גם מספר דרכים להלבנת שיניים מבלי לפגוש רופא שיניים.

אבל מי שרוצה שיניים לבנות באמת – מוטב כי בכל זאת ייצא מהבית ויגיע למרפאת שיניים.

הסיבה העיקרית בגללה כדאי להעדיף טיפול מקצועי על פני ערכה ביתית או על פני משחת שיניים המתהדרת בתואר "מלבינה" היא שהאופציה הראשונה מספקת תוצאות טובות יותר מזו השנייה, באופן משמעותי!

החומר הפעיל בערכות הביתיות נמצא במינונים נמוכים יותר ביחס לחומר שבו משתמש רופא, כך שכדי ליהנות משיניים לבנות מבלי לראות רופא נדרש טיפול ממושך במיוחד הכרוך באי נוחות רבה למדי (למשל, רצועות אותן יש להדביק על השיניים מספר פעמים, כל פעם למשך כחצי שעה עד שעה שבמהלכן יש לוודא שהרצועות לא זזות ממקומן). הלבנת שיניים מהירה יותר אצל רופא שיניים, כמעט בן רגע, ולא רק מהירה יותר ומרשימה יותר, אלא גם מחזיקה מעמד זמן רב יותר, בעוד שהלבנה ביתית יש לבצע בתדירות גבוהה למדי אם רוצים לשמור על החיוך הבוהק.

סיבה נוספת היא החיוניות של שמירה על פה בריא באופן כללי. לפני שמתחילים להלבין שיניים, חשוב מאוד לוודא שהפה במצב טוב (כלומר שאין חורים בשיניים, סתימות פגומות, דלקת בחניכיים וכו') – הלבנת שיניים כשיש איזושהי בעיה באחד מחלקי הפה עלולה לגרום לכאבים, במקרים מסוימים אף עזים, ולצורך בטיפול של ממש אצל רופא שיניים. מי שעובר את ההלבנה במרפאת שיניים משלב בטיפול האסתטי ביקורת דנטלית מקיפה (שאותה בכל מקרה רצוי לבצע פעם בשנה, או אפילו פעם בחצי שנה), ובטרם מוחדרים אל פיו חומרי ההלבנה עובר גם טיפול אצל שיננית, שמסירה מהשיניים אבנית ושאר מזיקים.

לצד היתרונות יש גם חיסרון בלתי מבוטל – הלבנת שיניים אצל רופא שיניים, באופן טבעי, יקרה יותר משמעותית מזו הביתית.

איך לבחור רופא שיניים לביצוע הלבנה?

הלבנת שיניים היא הליך פשוט אצל רופא שיניים, נטול סיבוכים וסיכונים, כך שלא נדרשת מומחיות מיוחדת או ניסיון עשיר מצד הרופא. יחד עם זאת, רצוי לעבור את הטיפול במרפאה נעימה, מאובזרת היטב, כמובן כזו הנמצאת במקום שקל לכם להגיע אליו – ואצל רופא שאתם חשים איתו בנוח (אמנם רופאי שיניים בימינו כבר לא מעוררים פחד כבעבר, אולם בכל זאת הסיטואציה בה מוחדרים אל פיכם מכשירים וחומרים שונים מחייבת איש מקצוע שמקרין שלווה ונועם).

ההיצע הרב של מרפאות השיניים והרופאים שעומדים בקריטריונים הנ"ל יאפשרו לכם ליהנות לא רק מהיתרונות של הלבנת שיניים מקצועית אלא גם מהאפשרות למצוא אופציה סבירה מבחינת המחיר – כך שהשיניים תהיינה לבנות במיוחד, וחשבון הבנק ייצא מרוצה גם הוא.