דנה ראסטות – איך עושים ראסטות

מזה שנים רבות, צעירים וצעירות רבים בוחרים לעצב את השיער שלהם בעזרת ראסטות. סגנון עיצוב אשר מקושר לרסטפארי. תנועה פוליטית, חברתית שמקורה בג'מייקה ואחת הדמויות המוכרות בה הוא זמר הרגאיי הנודע, בוב מארלי.

תנועת הרסטפארי נוצרה אומנם בתחילת המאה ה-20 כתנועת שחרור עבדים שחורים מבעלי הון לבנים, אך רק בשנות השבעים בזכותו של מארלי ובזכות העובדה שהיא הפכה להיות תנועה חילונית יותר, היא זכתה להכרה גם במערב. בין היתר, דרך סממנים חיצוניים, שאחד הבולטים בהם הן הראסטות. היום אפשר למצוא גברים ונשים בכל העולם, שחורים ולבנים, מגיל צעיר ועד גילאים מבוגרים, מעצבים את שיערם בראסטות. סגנון זה תפס תאוצה, בין היתר, בזכות אמני היפ-הופ שנוגים להתהדר בו, שחקני ושחקניות קולנוע,, ספורטאים בולטים ודמויות אחרות מתרבות הפופ.

גם בישראל הראסטות הפכו לסגנון עיצוב שיער מאוד פופולארי בקרב צעירים וצעירות רבים. יש מי שבוחר לעשות זאת באופן מקצועי, למשל, דרך דנה ראסטות המתמחה בתחום, ויש מי שבוחר ללמוד כיצד לעשות זאת לבד או פונה לחבר או חברה שיודעים לעשות זאת. בין אם בוחרים לעשות את זה באופן מקצועי ובין אם בוחרים זאת לבד, חשוב להכיר את התהליך ולדעת כיצד הוא מתבצע, בשביל שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת.

איך עושים ראסטות בצורה נכונה?

לפני שנסביר כיצד עושים את זה, חשוב לומר, דנה ראסטות או גורמים אחרים שמתמחים בתחום, למדו היטב איך לעשות זאת, תרגלו בצורות שונות, ומכירים את התחום לעומק. לכן, תמיד עדיף לפנות אל גורם מקצועי שיעשה זאת ולא לעשות זאת לבד. יחד עם זאת, מומלץ לדעת איך אפשר לעשות ראסטות לבד, אם רוצים לעצב שיער לילדים או כל אחד לעצמו.

בחלק הראשון של התהליך יש לחלק את הקרקפות לחלקים שווים, נקיים ועגולים. יש לחלק את השיער הזאת בצורה כזו שאפשר יהיה להכין בין 40 ראסטות ל-70-80. ככל שמכינים פחות, כך הן יוצאות יותר עבות ורחוקות יותר זו מזו. ככל שמכינים יותר, כך הן יצאו דקות יותר, מה שיקרה על התחזוקה שלהן.

מתחילים לחלק את השיער מנקודת העורף, שורה ראשונה מחלקים ל-3-4 חלקים, קושרים בגומיות קטנות קרוב לראש. את הקשירה יש לבצע רק אחרי שמחלקים את כל השיער. התהליך למעשה מחייב כל הזמן לחלק את השיער ולאוסף קצוות באופן מעוגל ולא בשביל ישר. בכל שורה צריכות להיות לפחות 3 ראסטות.

מדובר בתהליך לא פשוט ויחד עם זאת אם עושים אותו נכון אז התוצאה יוצאת בדיוק כמו שרוצים. לאחר שהרסטות מוכנות היטב, אז אפשר להתחיל לתחזק את השיער, לחפוף אותו פעם בשבוע-שבועיים, ועם הזמן לעלות את כמות החפיפות. עם הזמן, החפיפות יתקשו והראסטות יהיו יותר קשות ואז הן כבר יקבלו את צורתן הסופית.

ראסטות