ביטול טיסה מכל סיבה – איך מתמודדים עם זה מבחינה כלכלית

טיסות לחו"ל הן לרוב דבר מרגש ומיוחד. אנחנו מחכים להן זמן רב, מתכוננים ומכינים את כל מה שנדרש בשביל שנוכל להגיע לרגע בו הן יקרו בצורה מושלמת. זה נכון, בין אם מדובר בטיסה לצורכי עבודה, חופשה ונופש, טיול, אירוע או כל דבר אחר.

לצערנו הרב, ישנם מקרים לא מעטים בהם אנחנו מוצאים את עצמנו במצב לא נעים בו הטיסה מתבטלת מכל סיבה שהיא. מצב בו אין לנו שליטה ואנחנו נדרשים לחפש פתרונות אחרים, אם נרצה לטוס (אם זה בכלל אפשרי בסיטואציה שנוצרה). ביטולי טיסות הן לא דבר שכיח אך גם לא דבר נדיר. הביטולים מתרחשים מסיבות שונות, החל ממקרים של מחלה, אירוע משפחתי או מכל סיבה אחרת.

באופן טבעי, אחד הדברים איתם אנחנו צריכים להתמודד במצב של ביטול טיסה הוא ההפסד הכספי. טיסה, גם אם היא זולה, עדיין יכולה להגיע לסכומים של מאות שקלים. מדובר בהפסד שיכול להיות משמעותי עבור רבים. הפתרון הוא, למצוא דרך כיצד לקבל החזר, פיצוי, על מצב של ביטול טיסה, בין אם אנחנו מבטלים מסיבה כזו או אחרת.

הדרך לקבל החזר על ביטול טיסה מכל סיבה היא באמצעות פוליסת ביטוח רלוונטית. מדובר על פוליסה המאפשרת לנו לבטח אופציה של ביטול טיסה, ואז אם אנחנו לא יכולים לטוס, נוכל לקבל החזר כספי מחברת הביטוח, לפחות על חלק מסכום הכרטיס.

חשוב לציין שתי נקודות בהקשר זה: ראשית, אם הביטול נעשה על ידי חברת הטיסה, הרי שהיא מחויבת לפצות אותנו. שנית, הביטוח מתייחס רק לטיסה ולא לדברים אחרים.

איך רוכשים ביטוח עבור ביטול טיסה ללא סיבה?

כל מה שעלינו לעשות זה לפנות אל גורם המציע ביטוחים במקרים של ביטול טיסה מכל סיבה, ולרכוש את הפוליסה מספיק זמן לפני הטיסה. כך, אם חס וחלילה נידרש לבטל את הטיסה, נוכל לעשות זאת בזמן ולקבל החזר כספי. ישנן פוליסות המאפשרות לנו לבטל את הטיסה גם מספר שעות לפני מועדה.

אנחנו לא חייבים לעשות את הפוליסה דרך חברת ביטוח. היום יש לנו אפשרות לרכוש פוליסות גם דרך חברות אשראי וגורמים אחרים. הרבה פעמים זה ישתלם יותר לרכוש את הפוליסה דרכם, מאחר והם מציעים תנאים הרבה יותר טובים מאשר חברת ביטוח.

לפני שרוכשים את הפוליסה, יש לבדוק איזה חלק מסכום הכסף ששולם עבור הכרטיס מקבלים עבורו החזר. ככל שהוא גבוה יותר, כך משתלם יותר לרכוש את הפוליסה. צריך לבדוק מה התנאים הנדרשים בשביל לקבל את ההחזר והאם יש צורך לספק הסבר לביטול טיסה, וכן האם כל ביטול מתקבל או שמא רק סוג מסוים של ביטולים.

בסיכומו של דבר, זו פוליסה הכרחית עבור כל מי שמתכוון לטוס ורוצה לבטח את עצמו במקרה של ביטול טיסה מצידו.

טיסה