את הגיל אי אפשר לעצור. את השפעותיו על מראה הפנים דווקא כן!

מילותיו של שירו המפורסם של הזמר המבוגר בוב דילן – "שתשאר צעיר לנצח", מלאות באיחולים מחממי לב וברצון טוב לעולם. הוא רלוונטי גם היום, כפי שהיה כשנכתב, וגם בוב השכיל להישאר רלוונטי עבור רבים, לפחות במוסיקה שלו. ועדיין – הוא הגיע לגיל גבורה כבר לפני מספר שנים, והוא נושא בגאון את סימני הגיל על פניו. אבל איפה בוב, ואיפה אנחנו? לאדם הממוצע אין את האפשרות שיש לבוב היקר, להראות, ואף להשוויץ בקמטים ובמשעולים שעל פניו ועדיין לשגשג כאילו אין בכך כלום.

אם אתם רוצים להיראות כמו בהוליווד, למרות שאתם זוכרים את בוב מהימים שהוא רק התחיל להופיע, כנראה שהגיל שלכם דורש שתבצעו כמה טיפולים פלסטיים ואסתטיים, ויפה שעה אחת קודם. אנו ניגע כעת בכמה מהטיפולים הזמינים לכם לצורך יצירת מראה פנים צעיר יותר. בהמשך נסביר בכמה משפטים מדוע בכלל הפנים מזדקנות.

איזה פתרונות אסתטיים נגישים לציבור הישראלי כיום?

  1. הרמת עפעפיים – טיפול כה מוצלח שבחרנו לשים אותו ראשון ברשימה. הסיבה היא שהיחס בין הקלות של הטיפול לבין התוצאות שלו – מרשים. מדובר בטיפול פשוט יחסית, עם אחוזי הצלחה אדירים, שתוצאותיו מרהיבות. מדובר באחד ההליכים האסתטיים הכי מוצלחים שיוצרים באופן מיידי מראה צעיר יותר ורענן יותר, מכמה סיבות, כאשר הברורה מביניהן היא פשוט שהעיניים הן המקום ממנו אנו פוגשים את העולם והעולם פוגש אותנו, כך שכאשר סביבת העיניים שומרת על מראה צעיר, כל האווירה של הפנים שלכם צעירה יותר.
  2. טשטוש קמטי פנים – אחד הסימנים הנפוצים ביותר להתקדמות השנים על הפנים שלנו זה הקמטים. הסיבה שהמוני אנשים בוחרים דווקא בטיפול זה היא שאפשר לעשותו בדרך כלל בפשטות רבה, תוך הימנעות מהליכים כירורגיים (שגם הם זמינים עבורכם, תלוי ברמת הקמטים). ניתן כיום לעבור שיקום של העור בעזרת לייזר ייעודי או הזרקה של חומצה היאלורונית או בוטוקס. לחילופין אפשר לעבור פילינג כימי, או באמת לבחור במתיחת פנים כירורגית.
  3. עיצוב סנטר – קו הלסת שלנו מושפע ממעבר השנים, ואצל חלקנו השינוי במראה הסנטר כה גדול עד כי קו הלסת ממש נעלם. עיצוב הסנטר אפשרי בעזרת 4 שיטות פעולה שונות – שאיבת השומן באזור, ניתוח להקטנת הסנטר, יישום שתל סיליקון לעיצוב הסנטר, או הזרקת חומרי מילוי כדי לייצר קו לסת מעוצב.

למה בכלל הפנים משתנות?

בעור שלנו ישנם חומרים השומרים עליו צעיר ובריא. מדובר בעיקר בשני חלבונים בשם קולגן ואלסטין. עם השנים החלבונים הללו מתפרקים והייצור שלהם הולך ונפגם. זה פוגע במראה המתוח של עור הפנים, כאשר הדבר הראשון שנפגע לרוב הם העפעפיים, שכן בהם העור הדק ביותר, ולכן הפגיע ביותר לנזקי הזמן.

זו כנראה אחת הסיבות מדוע הרמת עפעפיים במרפאת TLV מדיקל הוא אחד מההליכים האסתטיים הפופולריים ביותר, לצד העובדה שתיארנו מוקדם יותר, לגבי השפעת מראה העיניים על מראה הפנים באופן כללי.