יכולות הריפוי המופלאות של הרפואה הטבעית

הרפואה הטבעית מורכבת משישה עקרונות ריפוי המבוססים על התבוננות אובייקטיבית במהות הבריאות והמחלות, הנבחנים ללאיכולות הריפוי המופלאות של רפואה טבעית הרף לאור ניתוח מדעי. עקרונות אלו עומדים בתור מאפייני הרפואה הטבעית.
לגוף יש את היכולת הטבועה לבנות, לתחזק ולשחזר בריאות. תהליך הריפוי הוא אינטליגנטי, והטבע מרפא דרך תגובת כוח החיים. תפקידי רופא טבעי הוא להקל את צמיחת תהליך זה, לזהות ולהסיר מכשולים לבריאות ושיקום, ולתמוך ביצירת סביבה פנימית וחיצונית בריאה.

זה מתחילה בזיהוי ואבחון הבעיה

מחלה אינה מתרחשת ללא סיבה. הגורמים ליסוד המחלה חייבים להתגלות לפני שהמטופל יכול להחלים לחלוטין מהמחלה. התסמינים הם ביטויים של ניסיון הגוף לרפא את עצמו, אך הם אינם הגורמים למחלה.
רפואה נטורופתית פונה בעיקר לגורמים למחלות ולא לתסמינים. הסיבות עלולות להתרחש במישורים רבים, כולל במישור הפיזי, הנפשי, הרגשי והרוחני. על הרופא להעריך את הגורמים הבסיסיים בכל הרמות, כדי להרכיב תכנית טיפול המבוססת על גורם השורש למחלה, לשם הקלת התסמינים.

עקרון מרכזי ברפואה הטבעית: לא לגרום נזק

תהליך הריפוי כולל את התסמינים, שהם, למעשה, ביטוי כוח החיים של הגוף המנסה לרפא את עצמו. פעולות טיפוליות צריכות להיות משלימות ומשולבות עם תהליך ריפוי זה.
תכנית הטיפול של הרופא תומכת ביכולות הטבעיות של הגוף לשקם את עצמו, ומטרת שיטות הריפוי היא לדכא את התסמינים מבלי להסיר גורם בסיסי הנחשב כמזיק.

טיפול הוליסטי באדם כשלם

בריאות וחולי הם מצבים הקשורים לבריאות, ומעורבים משילוב מורכב של היבטים פיזיים, רוחניים, נפשיים, רגשיים, גנטיים, סביבתיים וחברתיים. הרופא חייב לטפל באדם כולו באמצעות התחשבות בכל הגורמים האלו.
התפקוד ההרמוני של כל היבטי האדם חיוני להחלמה ומניעת מחלות, ודורש גישה אישית ומקיפה של אבחון וטיפול.

הרופא כמטפל וכמורה

מעבר לאבחנה מדויקת ולמרשם מתאים, הרופא חייב ליצור מערכת יחסים בין אישית בריאה ורגישה עם המטופל. מערכת יחסים שיתופית טומנת בחובה ערך טיפולי למטופל. תפקידו העיקרי של הרופא הוא ללמד ולעודד את המטופל לקחת אחריות על בריאותו.
הוא מאיץ שינוי המוביל להבראה, העצמה והנעת המטופל לקחת אחריות. זהו החולה, ולא הרופא, שבסופו של דבר יוצר או משיג ריפוי. הרופא חייב לשאוף לעורר תקווה והבנה, ולהתחייב להתפתחות האישית והרוחנית של המטופל.

מטרה חשובה ברפואה טבעית: מניעה

המטרה הסופית של הרפואה הטבעית הנטורופתית היא מניעה. מטרה זו מושגת באמצעות למידה וקידום הרגלי חיים המטפחים בריאות טובה. הרופא מעריך גורמי סיכון ורגישות תורשתית למחלות ומבצע התערבויות מתאימות למניעת פגיעה נוספת וסיכון למטופל.
הדגש הוא על בניית בריאות ולא על לחימה במחלה. מאחר שקשה להבריא בעולם שאינו בריא, זוהי אחראיות הרופא והמטופל ליצור סביבה בריאה יותר לחיים.

איך רפואה טבעית מועילה לבריאות ולרווחתו של האדם?

רופאים נטורופתים מצליחים לטפל במצבים כרוניים שאינם מגיבים לרפואה הקונבנציונלית. זה כולל, אך אינו מוגבל, לעייפות, כאב, הפרעות שינה, והפרעות עיכול. הם עונים על הצרכים האישיים של המטופלים ומפתחים תכנית טיפול שכוללת תוספי תזונה, רפואה טבעית וטיפול תזונתי.
נטורופתים מבינים את אמנות הריפוי, המבוססת על יותר מחלוקת תרופות, תוספים או תזונה צמחית. על מנת להבין את ההקשר של המחלה למטופל, הרופא חייב לקחת את הזמן כדי להקשיב לסיפור המטופל.

טיפול נטורופתי יעיל נמדד לאורך זמן

רוב המטופלים יודעים מה לא בסדר ומה צריך לעשות, אך אינם יודעים כיצד לתרגם זאת לתכנית פעולה. הרופא הנטורופתי יכול לתרגם את סיפור המטופל להקצות עדיפויות בין מספר אפשרויות שעשויות להופיע. הוא מקדיש זמן אף לענות על שאלות המטופל.

 

אולי יעניין אותך גם:

8 טיפים יעילים לשמירה על הדיאטה ועל הגזרה

טיפולי מזותרפיה על ידי קוסמטיקאית רפואית מוסמכת