הכנה לניתוח לעיצוב האף

בכל ניתוח, בין אם מדובר על ניתוח פלסטי ובין אם מדובר על טיפול שמטרתו רפואית, חשובה מאוד ההכנה המתאימה. גם בניתוח לעיצוב האף, אפילו שמדובר על ניתוח שנחשב לפשוט יחסית, תשפיע ההכנה על הצלחת הטיפול ועל שביעות הרצון של המטופלים.

לכן, לכל מי שחושב שמראה האף שלו או שלה מצריך עיצוב, כדאי לדעת מה בדיוק כוללת אותה הכנה מוקדמת.

הכנה רפואית

הדבר הבסיסי בהכנה של טרום הניתוח היא בדיקה שהטיפול לא מהווה סכנה למטופל. במסגרת ההכנה הרפואית יקיים הרופא בירור עם המטופל בדבר בעיות רפואיות ידועות, יבדוק האם קיימת בעיה של קרישת דם, האם ישנן תרופות שנלקחות באופן קבוע, והאם יש אלרגיה לתרופות ולמשככי כאבים.

עוד תכלול ההכנה הרפואית גם עריכה של בדיקות דם וכן ביצוע צילום של האף – על מנת לברר את המבנה של חלקו הגרמי, של הסחוס ושל העצמות.

בשלב זה תתקבל גם החלטה באיזה אופן תבוצע ההרדמה בטיפול. שלא כמו ניתוחים פלסטיים סבוכים וארוכים יותר, ניתוח באף איננו מחייב בהכרח ביצוע של הרדמה כללית. לעיתים ניתן לבחור בהרדמה מקומית ולכל שיטה יש יתרונות וחסרונות.

כאשר מדובר על מטופלים חרדים מטבעם, עדיף לבחור בהרדמה כללית. מנותח חסר מנוחה וחרד עשוי להפריע למהלכו התקין של הטיפול. ישנם רופאים שמעדיפים באופן כללי את הדרך של הרדמה כללית, שכן לדעתם הטיפול מתבצע בצורה כזאת באופן חלק יותר. במקביל, חשוב לזכור שלהרדמה כללית יש סיכון מסוים ולכן לא כדאי לבחור בדרך זו באופן אוטומטי.

החלק האחרון של ההכנה הרפואית יכלול גם הסבר מלא למטופל אודות הסיכונים הנלווים לניתוח וכן על אופן ההתנהגות שלאחר הניתוח לצורך זירוז ההחלמה.

מתאמים ציפיות

מלבד ההכנה הרפואית החשובה כשלעצמה, ישנו שלב שמרבית הרופאים מכנים אותו "שלב תיאום הציפיות". מכיוון שלכל מטופל מבנה אף משלו, סטנדרטים ליופי משלו והעדפות משלו, לעולם לא ניתן לוותר על שלב זה.

יש אנשים שמעדיפים לבצע תיקון גדול במבנה האף בעוד שאחרים מעדיפים דווקא לבצע התערבות מינימלית. בנוסף, אין ספק שלכל רופא יש העדפות משלו וגישה משלו. לכן, השלב הזה חשוב ביותר.

תיאום הציפיות כיום כולל לרוב גם שיחה בארבע וגם ביצוע של הדמיית מחשב. במהלך השיחה מבקש הרופא לדעת מה יהיו בעיני המטופל תוצאות טובות וממה הוא עשוי להתאכזב. במקביל, על הרופא להסביר מתי הציפיות הן ריאליות ומתי לא ניתן להגיע לתוצאות המדומיינות. ביצוע של הדמיה באמצעות מחשב נועדה להמחיש את מראה הפנים הצפוי לאחר הניתוח.

על קיבה ריקה

עד כה דיברנו על ההכנות שאינן מבוצעות ביום הניתוח עצמו. כאשר מגיע המועד שנקבע, גם אז יש להגיע מוכנים:

  • חשוב להגיע לחדר הניתוח לאחר צום של מספר שעות.
  • יש לזכור להסיר תכשיטים, שכן הללו עלולים להפריע.
  • מומלץ ללבוש בגדים קלים ורפויים.
  • חשוב לידע את הרופא על כל שינוי במצב הרפואי או על הרגשה שאיננה טובה.

 

אולי יעניין אותך גם:

חומצה היאלורונית – מדהים מה שהטבע יכול לעשות