טיפול מיני בשפיכה מוקדמת

כבר לפני 40 שנה פיתחו סקסולוגים שיטה פשוטה ויעילה המספקת פיתרון מהיר לשפיכה מוקדמת ובלתי נשלטת אצל גברים בעת קיום יחסי מין. לאורך השנים התפתחו וריאציות שונות לטיפול זה, אך הוא עדיין בשימוש נרחב גם כיום. למרות שהטיפול מאפשר ל- 90-95 אחוז מקרב הגברים הסובלים משפיכה מוקדמת לקיים יחסי מין תקינים, הרי שבשנים האחרונות ישנה נטייה אצל רופאים רבים שלא לבטוח בטיפול פסיכולוגי, ולהפנות מטופלים שלהם הסובלים משפיכה מוקדמת היישר לטיפול תרופתי.

הנה כמה סיבות מדוע, אם גם אתם סובלים מהבעיה, עדיף לכם להתעקש על טיפול מיני אצל סקסולוג מומחה, ולא לרוץ לבית המרקחת הקרוב לביתכם:

  • הטיפול התרופתי הנפוץ ביותר לשפיכה מוקדמת הוא באמצעות תרופות נוגדות דיכאון במינון נמוך כגון פרוזאק. אחת מתופעות הלוואי של תרופות אלה היא עיכוב של האורגזמה בזמן יחסי המין, ומכיוון שכך – גם עיכוב השפיכה. ההשפעה של תרופות אלה היא זמנית בלבד, ואצל חלק מהגברים הטיפול בתרופות אלה לא רק מעכב שפיכה מוקדמת, אלא גורם לכך שבזמן יחסי מין לא יצליחו להגיע לאורגזמה כלל, בניגוד לטיפול מיני שבו לומדים הגברים כיצד לשלוט בעיתוי השפיכה בעצמם.
  • תופעות לוואי נוספות של התרופות המשמשות לטיפול בשפיכה מהירה הן בחילות, כאבי ראש, שלשולים, ואפילו פגיעה ביכולת להגיע לזקפה בזמן קיום יחסי מין. מיותר לציין, כמובן, כי לטיפול מיני שאינו כולל התערבות תרופתית, אין כלל תופעות לוואי גופניות.
  • השימוש בתרופות עלול לפתח תלות, והגבר המטופל יכול למצוא עצמו נעזר בתרופות בכל פעם שהוא מעוניין לקיים יחסי מין, כדי להימנע משפיכה מוקדמת. ברגע שיופסק הטיפול התרופתי, הבעיה תחזור על עצמה, מכיוון שהתרופות מטפלות רק בסימפטומים של הבעיה, ולא בגורמים לה. טיפול מיני יאפשר למטופל להגיע אל שורש הבעיה, ולפתור אותה ממקום בטוח בעצמו, כך שלא יזדקק לטיפולים חוזרים ונשנים.
  • תרופות, גם כאלה הנמצאות בסל התרופות, הן הוצאה קבועה נוספת, בעוד שטיפול מיני הוא פיתרון קצר מועד שלאחריו יוכל כל מטופל לקיים יחסי מין מבלי לחשוש משפיכה מוקדמת וללא הוצאות נוספות.
  • טיפול מיני מועיל לא רק לגבר, אלא גם לבת הזוג, שיכולה ללמוד במהלך הטיפול כיצד לשתף פעולה בצורה טובה יותר עם בן זוגה בזמן קיום יחסי המין, כדי לסייע לו להימנע משפיכה מוקדמת, ולשפר את חיי המין של שניהם. טיפול תרופתי אינו מערב בשום שלב את בת הזוג, ואינו מתיימר לשפר את האינטימיות המינית של בני הזוג.

קימות טכניקות שונות לטיפול מיני בעיכוב השפיכה. "שיטת 7 השלבים" של הסקסולוג ד"ר דניאל דריי (פטנט רשום) משלבת פסיכותרפיה, הדרכה וטיפול תרופתי לזמן מוגבל עד להשגת שליטה מוחלטת בשפיכה. השיטה מבחינה בין שפיכה מוקדמת אצל גברים עם פרטנרית קבועה לבין גברים ללא בת זוג. אצל 90% מהמטופלים, הושגה שליטה בשפיכה כבר לאחר הפגישה הראשונה. באופן כללי הטיפול המיני נמשך 7 מפגשים והוכח כיעיל עבורי אלפי גברים בארץ ובעולם.