טיפול אלטרנטיבי למיגרנה

סובלים ממיגרנות הולכות וחוזרות? לא יכולים להתמודד עוד עם הכאב? בוודאי שתשמחו לשמוע על כל סוג של פתרון לבעיה החמורה הזו. החדשות הטובות הן שקיימים כיום טיפולים מגוונים למיגרנות. אמנם הם לא יכולים למנוע לחלוטין את ההתקפים, אך בכוחם להקטין את שכיחותם, להפחית את עוצמתם וכן להקל על התסמינים הגופניים השונים הנלווים לכאב.

בשנים האחרונות, עולה השימוש בישראל בטיפולים אלטרנטיביים שונים. מהי התמונה מבחינת טיפול אלטרנטיבי לכאבי ראש ומיגרנות?

למידע בנושא כאבי ראש לחצו כאן

הכול מתחיל בתזונה

על מנת להתמודד עם מחלה או בעיה רפואית מסוימת, מועיל מאד להבין ממה היא נגרמת. בהקשר הזה, יכולים לשמש אותנו כל אותם מחקרים, אשר מציעים קשר בין הרגלי התזונה של האדם לבין הסבירות שיסבול ממיגרנה. כך, למשל, מוצרים המביאים להגברת כמות היסטמין, ביניהם שוקולדים, חלב, ביצים, בוטנים, סוכרים, קפה וכן הלאה.

המלצות ברורות הן להימנע מצריכה מוגברת של אלה, ולעבור לכל אותם מזונות טבעיים ולא מתועשים, דוגמת אורז מלא, לחמים, ירקות, פירות, חומוס, שקדים וכן הלאה.

תוספי מזון וצמחי מרפא

אין זה סוד כי הרפואה הטבעית מוצאת סוגים מגוונים של חומרים, אשר בכוחם לסייע לבעיות בריאותיות רבות. גם מיגרנה נכנסת לתמונה, מהבחינה הזו. נהוג לחשוב שיש סוגים שונים של תוספים או צמחי מרפא, אשר מעכבים את תדירות התקפי הכאבים האלה, או לחילופין מקלים מאד על התסמינים.

אם ניקח דוגמאות ספציפיות, ההערכה היא כי עלי פרח החרצית מונעים שחרורם של היסטמינים, דבר שמביא להפחתת הסבירות למיגרנה בעשרות אחוזים. גם מגנזיום, אשר משחרר את השרירים בגוף וכן את מערכת העצבים כולה, יכול לסייע, במצבים מסוימים, על ההתמודדות עם המיגרנה.

רפואת המזרח

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים גילו את סגולותיה של רפואת המזרח, שיכולה לחולל פלאים- על פי האמונה- בהתמודדות עם מספר רב של מצבים רפואיים. הגם שלא נמצאה הוכחה מחקרית לכך, הנטייה כיום היא לחשוב שרפואה זו יכולה להתמודד בהצלחה גם עם מיגרנות, וזאת במספר מובנים.

ראשית, רפואת המזרח דוגלת בהפחתת הלחצים או המתחים בגוף האדם, דבר שבכוחו להפחית, בטווח הארוך, את התקפי המיגרנות. גם טיפולים ספציפיים, ובכלל זה דיקור סיני, יכולים לסייע להתמודד עם הבעיה: הדיקור, למשל, מעלה את רמת הסרוטונין במוח, ובכך מביא להרגעתו.

טיפולים אחרים הנכנסים תחת קשת הרפואה המשלימה הם שיאצו, נטורופתיה, רפלקסולוגיה וכן הלאה.

הטיפולים החדשים

עם הזמן, נוצרו גם שיטות יצירתיות עוד יותר להתמודדות עם מיגרנות. אחת המרכזיות שבהן היא דמיון מודרך: מטרתם של סדרת טיפולים זו היא לזהות גורמים או אסטרטגיות חושיות המביאים להתקף, וללמד את האדם כיצד להעלים אותם, או לכל הפחות כיצד להישאר רגוע כאשר אלה מתרחשות. עשויה להיות לכך השפעה מהותית על כל התקף והתקף.

ואגב, כמובן שניתן למצוא גם טיפולים אחרים. לא פעם, נבחר שילוב של מספר שיטות טיפול, קונבנציונליות ואלטרנטיביות כאחד – סקירה מקיפה של שיטת טופיל במיגרנה תמצאו באתר isala.

רוצים לדעת יותר על המאפיינים של מיגרנות?

מיגרנה נגרמת במקרים רבים מהרחבת כלי דם במחור (להרחבה באתר נוירולוגיה) ומופיעה לרוב כבר בגיל הילדות ועל בסיס תורשתי.