אפליקציות לשיפור הבריאות והכושר

העובדות מראות שכ-70% מהאנשים אשר מבצעים פעילות גופנית עושים זאת בצמוד לסמארטפון שלהם. אצל רבים מהאנשים, תלווה הפעילות במוזיקה הנשמעת באמצעות המאגר הנמצא בטלפון החכם שלהם, או בשיחות טלפון חשובות.

עם זאת, לא כולם מודעים לעובדה שניתן לשפר את הבריאות והכושר באמצעות לא אחרות מאשר אפליקציות הסמארטפונים, הניתנות להורדה בחינם או בתשלום סמלי. אתר סלולרי cellulary סקר עבורנו מגוון אפליקציות לשמירה על הבריאות:

My Trainer- Fitness

האפליקציה הראשונה שנסקור מיועדת לכל אותם אנשים שמעוניינים לבצע תרגילי התעמלות בבית, אך אינם יודעים כיצד לעשות זאת נכון. זהו יישום פשוט ביותר: כל שנדרש הוא ללחוץ על האיבר אותו מעוניינים לאמן, ומיד מוצעים תרגילים מועילים לחיזוקו ולשיפור הכושר. כל תרגיל מלווה בהסבר מפורט וכן בסרטון וידאו מתאים.

בנוסף, ניתן לבנות דרך האפליקציה תוכנית אימונים אישית (או להכניס תוכנית אשר הוגדרה על ידי מדריכי חדר הכושר), וכן לעקוב אחר התקדמותה. האפליקציה כוללת גם טיפים כלליים על בריאות ותזונה, שמשלימים את התמונה.

Go Active

. יישום זה כולל אינספור עזריםGo Activeאפליקצייה ראויה לציון היא זו של רשת חדרי הכושר
GPSלמבצעים פעילות ספורטיבית, לרבות חישוב מרחקי ההריצה או ההליכה (באמצעות ה-
המוטבע בכל סמאטרפון), חישוב מאזן הקלוריות היומי של המשתמש, בניית תוכנית אימונים אישית, הדגמת תרגילי כושר באמצעות סרטוני וידאו ועוד.

מכיוון שהמוזיקה לוקחת חלק בכל פעילות ספורטיבית, מציעה האפליקציה אפשרות לניגון מוזיקה, המותאמת לקצב ההליכה או הריצה ומתחלפת עם כל שינוי בו.

בנוסף, פועלת האפליקציה במטרה לדרבן את המשתמש להגביר את הפעילות הספורטיבית שלו, עם דגש על ביקור בחדרי הכושר של המועדון. הגעה למספר אימונים מסוימת בחודש, למשל, תאפשר קבלת הטבה משמעותית בחנות המועדון.

Endomondo Sport Tracker

האפליקציה הבאה משלבת בין רשת חברתית לאמצעי לשיפור הכושר הגופני. בדומה לאפליקציות הקודמות, היא מאפשרת לעקוב אחר הביצועיים של המשתמשים- מרחקי הליכה, מהירויות, ספירת קלוריות ועוד. המשתמש גם מקבל עדכונים קוליים בזמן הפעילות על ההתקדמות שלו, מתעדכן בהיסטוריית הפעילות שלו, בוחר מוזיקה מתאימה ועוד.

יתרון גדול אשר מבוטא באפליקציה הוא היכולת להשוות את הפעילות הגופנית של המשתמש לזו של חבריו, אשר הורידו אף הם את האפליקציה. ניתן לראות את התוצאות שלהם ביחס אל המשתמש, לשלוח להם הודעות בזמן הפעילות וכן הלאה.

Healthy Weight

 משמשת אמצעי בקרה יעיל עבור אנשים ביחס למצב הגופני של Healthy Weightאפליקציית
גופם.

בהתבסס על מספר פרמטרים מרכזיים, כמו מדד השומן ומסת הגוף, יוכל בעל הסמארטפון ללמוד על מה שעליו לשפר- האפליקציה מציגה את משקל הגוף האידיאלי בהתאם למאפייני הגיל והגובה של המשתמש, וכן דרכים להשגת אידיאל זה. בנוסף מומלץ לבחון את אפליקציית slimkicker

אפליקציה זו גם מציעה גרפי התקדמות לאורך זמן. על פי הנתונים שמוצגים, מוצעים טיפים על שיפור התזונה, כמות קלוריות דרושה לגוף, המלצה על פעילויות גופניות וכן הלאה.

לסקירת אפליקציות נוספות בנושא תזונה ודיאטה