אימון אישי לפתרון בעיה ממוקדת

לא פשוט לחיות במאה ה-21. הקשיים ניצבים בכל פינה, מחכים שתפתרו אותם.. אבל איך בדיוק עושים את זה?

אימון אישי ("קואצ'ינג") מהווה את אחת המילים החמות ביותר כיום. תהליך הדרגתי זה מעניק את הכלים להצלחה עבור אינספור בני אדם, ומאפשר להם לשנות היבטים רבים בחייהם. עם זאת, ישנו תפקיד אחר של האימונים האישיים, שאין לזלזל בחשיבותו.

להלן מידע שנמסר לנו על ידי פורטל אימון אישי www.selfhelp.org.il

אימון אישי הוא דרך מצויינת להתמודדות עם בעיות נקודתיות. בין אם המדובר הוא בבעיה רגשית או גופנית, בבית או בעבודה- אימון אישי שניתן על ידי מומחה בתחום יכול להעניק לאדם את המפתח לפתרון.

בקצרה: מהו אימון אישי?

אימון אישי החל להתפתח בשנות ה-80 בארצות הברית, ומשם הגיע לכל רחבי העולם. הבסיס של האימונים פשוט: אדם החווה בעיה כלשהי נפגש לתקופה מסויימת (באופן יחידני או קבוצתי) עם מאמן מוסמך. האחרון מנסה ללמוד על הבסיס לבעיות אלה, ולפתור אותן דרך מתן עצות, הדרכה ותרגול.

ההיבט האחרון זקוק להבהרה. ובכן, אימון אישי שונה מייעוץ, מאחר והוא מצריך יישום של כל מה שנלמד הלכה למעשה. סדנאות, סימולציות ו"שיעורי בית" הם חלק בלתי נפרד בכל אימון אישי, ומהווים הכלי העיקרי ללמידה על ההתקדמות של האדם- עד שמגיעים למצב בו הבעיות כבר נמצאות הרחק מאחור.

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות אימון אישי?

הזכרנו כבר את המונח "בעיה ממוקדת", אולם לצורך הגדרה זו ניתן באמת לקחת כל סוג של בעיה. בעיות של חוסר מיצוי עצמי, קשיים ביחסים בין אישיים, רצון לשינוי מסלול בחיים ואפילו בעיות שנחשבות לגופניות (השמנה, מחלת הסוכרת)- כל אלה מוצאים לפעמים מענה במסגרת של אימון אישי.

סוגי האימון האישי הנפוצים הינם – אימון אישי לזוגיות, אימון להתמודדות עם גירושין, אימון להתמודדות עם ראיון עבודה, אימון להגברת הביטחון העצמי ולאסרטיביות ועוד.

במילים אחרות: מגוון האפשרויות הוא פשוט עצום, ומקיף את כל תחומי החיים שלנו. מעבר לכך, אף אדם אינו חסין בפניהן.

הצעד הראשון בדרך לפיתרון

בדרך כלל, כשמדברים על בעיה מסוימת ניצבים בפני קושי מהותי: הרבה מעבר למחשבות על פיתרון, לא מעט אנשים "חוטאים" בהתעלמות מהבעיה וכאשר לא ניתן לזהות אותה, ברור כי הפיתרון מתרחק הרבה יותר.

אולם, מרגע שמזהים שיש דבר מה נקודתי שצריך לטפל בו, ושמחליטים שאימון אישי הוא הפיתרון- עושים כבר צעד של ממש בדרך לפתרון. אותם כנות וביקורת עצמית הם תנאי מפתח להצלחה של אימון אישי, אבל לא פעם גם המכשול שהסרתו תאפשר בכלל התחלה של טיפול כזה.

כך מוצאים את הפיתרון לבעיה

ראינו כבר שישנו מכלול עצום של בעיות הניתנות לפיתרון באמצעות אימון אישי. שאלה שעולה במקרים רבות נוגעת לגבי זהות המאמן. במילים אחרות: איך נדע בדיוק אם המאמן האישי מולו אנו ניצבים יכול באמת לפתור את הבעיה עימה אנו מתמודדים?

על מנת לענות על שאלה זו, חשוב מאד לסקור את תחומי הפעילות של המאמן האישי. לראות באילו סוגים של בעיות הוא מטפל בדרך כלל, מהי אוכלוסיית היעד שלו וכן הלאה. אם התשובות לשאלות האלה מעודדות, הרי שניתן כבר להתחיל את האימון- ולראות איך הבעיות הופכות לנחלת העבר.

חדש! אימון אישי להגשמה עצמית

כיצד נוכל לממש את עצמנו? מה מפריע לנו לעלות על הדרך הנכונה למימוש עצמי? איך נוכל להיות יותר מאושרים? התשובה לכל השאלות החשובות האלו קלה יותר ממה שאתם חושבים. אימון אישי לשיפור החיים יסייע לכם לעלות על הדרך הנכונה במימוש העצמי שלכם – אימון אישי להגשמה עצמית  הוא הצעד הראשון במחשה על עצמכם ועל האושר שלכם. אז למה אתם מחכים?